Сьогодні:

Вхід для методистів ВІППО 

Останні новини:

Сертифікація педагогічних працівниківНа головну

Нормативна база

Методика експертного оцінювання професійних компетентностей учасників сертифікації

Програма тестування учасників сертифікації 

Постанова КМУ від 27.12.2018 №1190 «Про затвердження Положення про сертифікацію педагогічних працівників»

Наказ Міністерства освіти і науки України від 14.01.2019 №33 «Про затвердження програми незалежного тестування фахових знань та умінь учителів початкової школи»

Наказ Міністерства освіти і науки України від 29.12.2018 №1486 «Про встановлення строків подання реєстраційних документів педагогічними працівниками, які бажають пройти сертифікацію у 2019 році»

 


Новини сертифікації

Методика експертного оцінювання професійних компетентностей учасників сертифікації

Програма тестування учасників сертифікації 

Про сертифікацію педагогічних працівників: алгоритм дій учасника

Етап

Термін

Опис

1.

Підготовка до реєстрації

До початку реєстрації

Щоб успішно зареєструватися для участі в пілотній сертифікації педагогічному працівнику, потрібно:

1.      Ознайомитися з Положенням про сертифікацію педагогічних працівників.

2.       Створити на одному з інтернет-ресурсів (наприклад, Googl-Диск)особисту веб-папку учасника сертифікації; скопіювати та зберегти її адресу (посилання)  (інструкцію створення веб-папки розміщено на сайті УЦОЯО за посиланням: http://testportal.gov.ua//wp-content/uploads/2019/01/Fajloobminnyk_instruktsiya_sajt.pdf ).

3.      Взяти в закладі освіти, у якому працює педагогічний працівник, довідку встановленої форми (зразок розміщено на сайті УЦОЯО за посиланням: http://testportal.gov.ua//wp-content/uploads/2019/01/Dovidka-iz-zakladu-osvity.pdf ).

4.       Підготувати необхідні документи (копії паспорта, ідентифікаційного коду, або документа, що його замінює)

2.

Реєстрація учасників для проходження сертифікації

15 січня - 01 лютого 2019 року

Реєстрація здійснюється за допомогою спеціального сервісу на сайті УЦОЯО (рубрика «Сертифікація педагогічних працівників (незалежне тестування)»http://testportal.gov.ua/sertifikaciya-pedagogichnix-pracivnikiv-testuvannya/) та передбачає:

- створення реєстраційної картки-заяви учасника;

- подання комплекту реєстраційних документів до відповідного регіонального центру ОЯО.

За умови успішної реєстрації, учасник отримає від регіонального центру повідомлення з логіном та пін-кодом доступу до кабінету учасника сертифікації на сайті УЦОЯО.

3.

Вивчення практичного досвіду роботи педагога

Лютий-червень 2019 року;

вересень-жовтень 2019 року*

Державна служба якості освіти  формує експертну групу з незалежних освітніх експертів (не менше 2-х осіб), яка за місцем роботи зареєстрованого учасника вивчає практичний досвід його роботи (відповідно до методики експертного оцінювання професійних компетентностей учасників сертифікації).

За результатами роботи експертна група заповнює форму експертного висновку із зазначенням кількості набраних учасником сертифікації балів за кожним із критеріїв оцінювання та їх загальної суми.

Інформацію про приїзд експертів учасник сертифікації отримає на власну електронну пошту не раніше 5-ти та не пізніше 3-ьох днів до приїзду експертної групи.

4.

Самооцінювання учасником сертифікації власної педагогічної майстерності

До 1 липня 2019 року

Учасник сертифікації створює та завантажує до створеної на інтернет-ресурсівеб-папки е-портфоліо, яке містить:

1)          заповнену анкету самооцінювання (форма затверджується Державною службою якості освіти);

2)           опис навчального заняття, проведеного учасником відповідно до навчального плану (освітня програма, навчальний предмет, тема, мета, методичне забезпечення тощо), що може супроводжуватися відеозаписом (трив. 15-30 хвилин);

3)          додаткові матеріали (за бажанням).

Методичні рекомендації щодо створення, змісту та завантаження е-портфоліо розробляються Державною службою якості освіти та затверджуються МОН.

5.

Незалежне тестування

Жовтень-листопад 2019 року*

Український центр оцінювання якості освіти (УЦОЯО) та регіональні центри проводять оцінювання фахових знань та умінь учасників сертифікації шляхом тестування (із застосуванням формату зовнішнього незалежного оцінювання).

6.

Визначення результатів сертифікації та видача сертифікатів

Листопад-грудень 2019 року

Експертна комісія при МОН, до якої увійдуть представники УЦОЯО, ДСЯО, МОН та громадськості приймає рішення щодо результатів сертифікації шляхом установлення граничної кількості балів за:

 1) практичний досвід роботи учасників сертифікації;

 2) незалежне тестування.

Сертифікат видається учасникам сертифікації, які за кожним із зазначених показників набрали кількість балів, що дорівнює або перевищує граничну кількість балів.

Експерти мають право змінити кількість набраних учасником сертифікації балів за  практичний досвід роботи на підставі результатів оцінювання його педагогічної майстерності, продемонстрованої в е-портфоліо.

*- за попереднім графіком

 

 

Нагору