Сьогодні:

Вхід для методистів ВІППО 

Останні новини:

List of trainers and coordinatorsНа головну

Pestalozzi Network

 

The best thing we can do for people is to educate them to help themselves.
Pestalozzi

Main

Pestalozzi

List of trainers and coordinators

Links

Seminars and workshops

Action Plan

 Seminars in English Education Development


List of Trainers (Volyn Region)

EDC/HRE Core Competences Group

1. Oksana Kuz’mych

2. Larysa Marchuk

3. Svitlana Trofymchuk

4. Tetiana Savchuk

5. Natalia Terekhova

6. Yevhenia Romaniuk

7. Tetiana Svyrydiuk


Autobiography of International Encounters Group

1. Maria Khudotepla

2. Tamara Gryshchuk

3. Tetiana Vas’kovs’ka

4. Natalia Terekhova

5. Galyna Gagalovs’ka

6. Olga Vakulich

7. Tetiana Svyrydiuk


Cultural and Linguistic Diversity

1. Svitlana Trofymchuk

2. Natalia Terekhova

3. Tetiana Pimenova

4. Natalia Volchuk

5. Lilia Mosijchuk

6. Natalia Chubova

7. Tetiana Svyrydiuk

 


 

EDC District and Regional Future Trainers

 

 

 

TOWN/

DISTRICT

NAME AND SURNAME

WORKPLACE, POSITION

PHONE NUMBER:

BUSINESS (B), HOME (H), MOBILE (M)

ELECTRONIC ADDRESS

1.

Volodymyr-Volynsk District

Halyna Zhalovaha

Zymne Educational Complex;

a teacher

M 0979384426

 

2.

Horohiv District

Tamara Han’

Horohiv Educational Complex-Gymnasium;

a teacher

M 0873552752

TamaraHan@gmail.com

 

 

 

3.

Ivanychi District

Olena Faltyn

Nyzkynychi Secondary School

(I-II levels);

a teacher

 

M 0973589394

sellena@ukr.net

4.

Kamin-Kashyrsk District

Inna Nesteruk

Kamin-Kashyrskyi Educational Complex № 2;

a teacher

 

M 0972936812

inna.nesteruk@ukr.net

5.

Kivertsi District

Valentyna Ozheredova

Secondary School № 4;

a teacher

 

M 0662009162

valentina_ozheredova@ukr.net

 

6.

Kovel District

Halaida Natalia

Pisochne Secondary School;

a teacher

 

M 0968420737

 

7.

Lokachi District

Liudmyla Chaikovska

Lokachi Educational Complex-Gymnasium;

a teacher

M0966250478

lchaikovska@ukr.net

 

8.

Lutsk District

Oksana Omelchuk

Maiaky Educational Complex;

a teacher

 

M 0505564564

oksa-omelch@yandex.ru

9.

Liubeshiv District

Oksana Tokarchuk

Zaliznytsia Educational Complex;

a teacher

 

M. 0679390557

ksenia_tok@mail.ru

10.

Liuboml District

Liudmyla Pavliuk

Vyshniv Secondary School;

a teacher

 

M 0506683007

pavliukliudmila@i.ua

11.

Manevychi District

Maria Pylypchuk

Secondary School № 1;

a teacher

 

M 0967794181

manevichi_shkola1@ukr.net

 

12.

Ratne District

Ella Bokhenska

Ratne Educational Complex № 1-Gymnasium;

a teacher

 

H (0336)621690

M 0679089976

ellabokh@list.ru

 

13.

Rozhysche District

Olena Oleksiichuk

Kopachivka Secondary School

(I-II levels);

a teacher

 

M 0984515076

 

14.

Stara Vyzhivka District

 

Svitlana Andriyuk

 

 

Dubechne

 

 

15.

Turiisk District

Valentyna Marchuk

Turiisk Educational Complex-Gymnasium;

a teacher

H (0336)321268

M 0677601335

valentynamarchuk@hotmail.com

 

16.

Shatsk District

Olena

Nimets

 

 

Complex-Gymnasium;

a teacher

 

 

17.

Volodymyr-Volynskyi

Iryna

Smolyar

 

School 3

a teacher

 

 

 

18.

Kovel

Viktoria Harbuz

Kovel Town Gymnasium;

a teacher

 

M 0509697646

vikaharbuz@gmail.com

19.

Lutsk

Olena Bordiuh

Lutsk Teachers College;

a teacher

 

M 0952014048

pandanosorog@mail.ru

20.

Lutsk

Maia Fedorets

Lutsk Teachers College;

a teacher; Head of the Department

 

M 0631751510

mfedorets@ua.fm

21.

Lutsk

Mariana Lukianchuk

Lutsk Teachers College;

a laboratory assistant

 

 

M 0663503403

 

22.

Lutsk

Oksana Tril

Lutsk Educational Complex-Gymnasium № 14;

a teacher

 

B (0332)263509

 

23.

Lutsk

Natalia Horoliuk

Gymnasium № 4;

a teacher

 

 

 

M 0661660908

M 0989119088

natalya_gorolyuk@ukr.net

 

24.

Lutsk

Yulia Lohachova

Lutsk Specialized Secondary School № 1;

a teacher

 

M 0503780514

lulu9ah@gmail.com

 

25.

Novovolynsk

Viktoria Reshetovska

Novovolynsk Gymnasium;

a teacher

 

 

M 0939850680

 

26.

Vocational Schools

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

27.

Boarding Schools

 

 

 

 

 

 

 

 

 

28.

Other Educational Institutions

Oksana Ohorodnik

Lviv Region, Radehiv Specialized Secondary School;

a teacher

 

M 0974787113

irynkamarika@ya.ru

 

29.

Rivne

Olha Kukla

Rivne Regional Institute of Postgraduate Pedagogical Education;

a Supervisor, a Senior teacher

M 0677236073

H (0362)649666

miracle57@mail.ru

 

30.

Kolomyia

Mariana Melnyk

Kolomyia Specialized Secondary School № 1;

a teacher

 

M 0977676550

maryanamelnyk@yahoo.co.uk

 

 

Total number

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

List of Coordinators

 

1. Saychuk Zoya

Volodymyr-Volynsky district

2. Zinchuk Tetiana

Starovyzhivsky district

3. Bryanyk Nadiya

Kamin’-Kashyrsky district

4. Tsiloshchuk Tetiana

Shatsky district

5. Melnychenko Mariya

Lyubomlsky district

6. Mokhniuk Valentyna

Rozhyshchensky district

7. Shcherbiak Zoya

Kivertsivsky district

8. Luniova Valentyna

Lokachynsky district

9. Ruzhytska Halyna

Manevytsky district

10. Rypich Nataliya

Liubeshivsky district

11. Pospolitak Nataliya

Horohivsky district

12. Vorobey Liubov

Kovelsky district

13. Hulita Maya

Ivanychivsky district

14. Korchuk Borys

Lutsky district

15. Blyzniuk Mariya

Turiysky district

16. Korotynska Larysa

Ratnivsky district

17. Chukhnova Oksana

town of Lutsk

18. Stupchyk Zoya

town of Novovolynsk

19. Sydir Olha

town of Volodymyr-Volynsky

20. Khlapuk Viktoriya

town of Kovel

 


 

Autobiography of Intercultural Encounters District/Town Future Trainers

 

1.

Kivertsi

Halyna Korzhan

2.

Kivertsi

Tsiomakh

3.

Kovel

Nadia Bilinska

4.

Kovel

Victoria Harbuz

5.

Lutsk

Halyna Hahalovska

6.

Lutsk

Natalia Horoliuk

7.

Lutsk

Tetiana Hnatyshyn

8.

Lutsk

Tamara Hryschun

9.

Lutsk

Maria Hudotepla

10.

Lutsk

Yulia Lohachova

11.

Lutsk

Lilia Mosiychuk

12.

Lutsk

Olena Pavliuk

13.

Lutsk

Tetiana Trophymchuk

14.

Lutsk

Olha Vakulich

15.

Lutsk

Tetiana Vaskovska

16.

Lutsk

Olena Vedyscheva

17.

Novovolynsk

Victoria Reshetovska

18.

Novovolynsk

Syniakova

19.

Volodymyr — Volynsk

Holovach

20.

Volodymyr — Volynsk

Tarasiuk

Нагору