Сьогодні:

Вхід для методистів ВІППО 

Останні новини:

Новини ВІППО » На головну

Науково-практичний семінар завідувачів РМК/ММК, відповідальних за методичну роботу в ОТГ

Бер 19
05
Переглянути фото події

5 березня 2019 року на базі Волинського ІППО відбувся науково-практичний семінар завідувачів РМК/ММК, відповідальних за методичну роботу в ОТГ, «Діяльність методичної служби як умови підвищення професіоналізму педагогів».

 

Відкрив захід Олешко П. С., ректор Волинського ІППО, кандидат історичних наук, доцент, який зазначив, що методичні служби системи освіти сьогодні мають чітке завдання: забезпечення якісного методичного супроводу освітнього процесу, перезавантаження змісту діяльності, зосередження на модернізації освітнього процесу.

 

Вітюк В. В., проректор з науково-методичної роботи Волинського ІППО, кандидат педагогічних наук, доцент, зосередила увагу учасників семінару на науково-педагогічному супроводі професійного розвитку педагогів у системі післядипломної освіти. Валентина Василівна проаналізувала науково-методичні форми роботи за 2018 рік, проведені науково-педагогічними працівниками ВІППО, наголосила на важливості якості заходів, врахування запитів педагогів при їх плануванні та готовності Волинського ІППО працювати в умовах реформування освітньої галузі, забезпечувати умови для становлення і розвитку сучасних альтернативних моделей безперервного професійного та особистісного розвитку педагогів.


Науково-методичний проект «Професійний розвиток педагогів в умовах децентралізації управління освітою» (2018 - 2020) презентувала Поліщук Н. А., завідувач  науково-дослідної лабораторії освітніх  інновацій та координації діяльності РМК (ММК) ВІППО. Вона окреслила мету проекту: розробка та впровадження ефективної моделі професійного розвитку педагогів шляхом нового формату взаємодії ВІППО та замовників освітніх послуг в умовах децентралізації управління освітою, реальної автономії закладів освіти.

 

Про підготовку учасників ІІ (обласного) туру всеукраїнського конкурсу «Учитель року - 2019» йшлося у виступі Шинкарук І. В., завідувача відділу новацій та передових педагогічних технологій ВІППО.

Корнейко А. О., завідувач центру зовнішнього незалежного оцінювання та моніторингових досліджень ВІППО, кандидат історичних наук, доцент, інформувала учасників семінару про особливості проведення сертифікації вчителів у 2019 році.

 

Організація навчання керівних кадрів закладів загальної середньої освіти відповідно до вимог Концепції «Нова українська школа» стала лейтмотивом виступу Романюк С. В., завідувача відділу з питань управлінської діяльності та інклюзивної освіти ВІППО.

З правилами оформлення та подання авторських оригіналів у науково-методичний вісник «Педагогічний пошук» ознайомила учасників заходу Рубльова Н. О., завідувач відділу інформаційного забезпечення освіти ВІППО, відповідальний редактор журналу.

 

Підсумовуючи захід, Олешко П. С. зазначив, що методичний супровід учителя в його самовдосконаленні та професійному зростанні необхідний на будь-якому етапі педагогічної діяльності й для молодого фахівця, і для досвідченого. Ректор ВІППО наголосив на словах профільного міністра Лілії Гриневич: «Методичні інституції на місцях мають стати осередками нової педагогічної думки», адже підготовка педагога Нової української школи потребує формування нової генерації методистів, які готові виконувати роль консолідаторів нації, активно зреалізовувати освітні проекти національного масштабу, витримувати конкуренцію на європейському та світовому ринку освітніх послуг.

 

Камінська В. В.,

науковий співробітник науково-дослідної лабораторії освітніх інновацій та координації діяльності РМК (ММК) Волинського ІППО

 

Нагору