Сьогодні:

Вхід для методистів ВІППО 

Новини ВІППО » На головну

Пари з письменниками

Гру 19
12
Переглянути фото події

20 листопада і 12 грудня педагоги, що викладають зарубіжну літературу й перебувають на курсах у ВІППО, провели пари із членами обласного осередку Спілки християнських письменників України.

 

На першій зустрічі Василь Мартинюк, кандидат філологічних наук, і Дмитро Довбушчитали свої вірші й поеми: про віру, про рідні краї, про тепло сімейних взаємин.

Віктор Гребенюк, літературний редактор журналу «Педагогічний пошук», насамперед закликавши дописувати до цього науково-методичного вісника, розповів про СХПУ - міжконфесійне об’єднання літераторів. Волинський осередок єдиний із усіх чотирнадцяти видає свій альманах - «Осоння».

 

У цьогорічному випуску вміщено, з-поміж численних цікавих матеріалів різних жанрів, його переказ частини першої «Божественної комедії»Данте («Пекло»). Яка ж потреба, окрім хороших перекладів, іще й у переказі?Річ у тім, що цей епохальний шедевр світової літератури, який мають знати всі освічені люди, вельми трудний для сприйняття, і перенесення його з програми 8 класу до 10-гомало що змінює. Тож прозовий переказ із невеличкими поетичними вставками може зарадити справі.

 

У другій зустрічі кандидат філологічних наук Наталія Добжанська-Найт розповідала про свої переклади творів американської сліпоглухої письменниці Гелен Келлер, надруковані в «Осонні», журналі «Всесвіт» та видані звуковою книгою. Вона зачитала уривки з роману цієї авторки «Світ, у якому я живу».

Твори«мережевого поета»Дмитра Довбуша прозвучали в авторському виконанні та з уст п’ятикласниці Катерини Астахової (луцька гімназія № 21 ім. Михайла Кравчука). Із віршем Д. Довбуша «На підлозі» вона здобула друге місце в цьогорічному міському конкурсі читців «Літературне гроно».Юна поетеса прочитала і власний твір «Фотографії».

 

Свої поезіїдекламував Володимир Сад, а Віктор Гребенюк, знов-таки, розповідав про переказ «Божественної комедії»та про своюепічну містерію«Діяння небожителів». У слухачів було чимало запитань до літераторів, просили читати ще.

Підсумовуючи кожну зустріч, завідувач відділу гуманітарних дисциплін Лілія Бондарук зазначала, що такі спілкування з письменниками важливі в професійному зростанні вчителів.

 

Наприкінці зустрічей відбулись автограф-сесії.

 

Нагору