Сьогодні:

Вхід для методистів ВІППО 

Останні новини:

Новини ВІППО » На головну

Семінар-практикум для фахівців ІРЦ

Лют 20
27
Переглянути фото події

27 лютого 2020 року ресурсним центром підтримки інклюзивної освіти Волинського ІППО проведено семінар-практикум для фахівців ІРЦ «Організація і зміст роботи вчителя-логопеда інклюзивно-ресурсного центру». 

 

Мета заходу полягала у тому, щоб зміцнити спроможність вчителя-логопеда ІРЦ планувати та організовувати свою діяльність, поглибити знання та практичний досвід про технологію і методи роботи з дітьми з особливими освітніми потребами.

 

Завідувач ресурсного центру Тамара Мазурик проаналізувала особливості організації діяльності та ведення робочої документації вчителя-логопеда ІРЦ. Також вона наголосила на важливості позитивної мотивації до постійного вдосконалення фахових компетенцій, адже, за даними звітності про діяльність ІРЦ у 2019 році, з 28 вчителів-логопедів 18 (64 %) не мають кваліфікаційної категорії, а 14 фахівців (50 %) мають педагогічний стаж менше 5 років.

Питання «Використання технології корекційного супроводу дітей з особливими освітніми потребами в інклюзивному освітньому просторі» широко висвітлила методист центру Вікторія Коць. Матеріал рекомендований до використання фахівцями ІРЦ як у власній корекційно-розвитковій роботі, так і у консультативно-методичній з педагогічними працівниками, які працюють в інклюзивних класах та групах закладів освіти.

 

На запит вчителів-логопедів методист центру Неоніла Войтович надзвичайно фахово презентувала психологічний аспект найбільш дієвих методів корекційно-розвиткової роботи з дітьми, які мають розлади  аутичного спектру.

 

Учасники семінару відвідали інклюзивно-ресурсний центр Луцької міської ради, який приємно порадував не тільки красиво, але і змістовно наповненим діяльнісним простором. Презентували практичний досвід та цікаві прийоми роботи з дітьми, які мають важкі порушення мовлення, вчителі-логопеди Луцького ІРЦ Русінчук Тетяна, Ковельського ІРЦ Журавлюк Олена, Маневицького ІРЦ Оксенюк Наталія.

 

Тамара Мазурик, завідувач  ресурсного центру

 

 

 

 

Нагору