
Сьогодні:
Проєктування виховної системи в умовах Нової української школи |
Чер 20
26 |
![]() Реалізація виховних завдань потребує постійного підвищення рівня компетентності, педагогічної майстерності педагога, розширення його світогляду, розвитку творчості та ініціативи. Саме йому належить провідна роль у реалізації сучасних технологій виховної роботи. Нова парадигма освіти орієнтує на підвищення виховного потенціалу освітнього середовища та проєктування цілісного виховного простору.
З цією метою було організовано для педагогів області у форматі онлайн тематичні курси «Проєктування виховної системи в умовах Нової української школи», у яких взяли участь заступники директорів шкіл з виховної роботи, педагоги-організатори, класні керівники, вчителі початкових класів, вихователі (22-26.06.). Окреслено напрями змін у сучасному освітньому середовищі, умови, алгоритм ефективного впровадження освітніх інновацій, складові інноваційної культури педагога (В. В. Вітюк, кандидат педагогічних наук, доцент, заступник директора ВІППО).
Розкрито ціннісно-світоглядні засади Нової української школи, шляхи проєктування виховного простору закладу загальної середньої освіти, прикладні аспекти управління проєктами і грантами у публічній сфері. Зроблено акцент на актуальності технології проєктного менеджменту (Н. М. Ткачук, кандидат педагогічних наук, заступник директора ВІППО; О. А. Мишковець, старший викладач кафедри педагогіки і психології, директор Луцької гімназії № 4 ім. Модеста Левицького).
Педагогів області зорієнтовано на впровадження програми «Нова українська школа» у поступі до цінностей — пріоритетний напрям виховної діяльності у сучасному закладі освіти; на цілеспрямовану системну діяльність, що сприятиме створенню умов для розвитку зростаючої особистості на основі загальнолюдських і національних цінностей; на активізацію зусиль з підвищення духовного рівня школярів, формування у них стійкої системи морально-духовних цінностей (Л. І. Турчина, старший викладач кафедри педагогіки та психології; І. В. Турчик, кандидат економічних наук, доцент; О. В. Рудь, старший викладач; Г. Я. Лук’янчук, старший викладач кафедри менеджменту освіти; І. В. Никитюк, завідувач відділу виховної роботи).
На підсумковій онлайн-конференції з обміну досвідом роботи «Пріоритети у вихованні компетентної особистості» педагоги з вдячністю сприйняли інформацію колег: Марії Михайлівни Никитюк, заступника директора з виховної роботи (Баївська ЗОШ І-ІІІ ст., Боратинська ОТГ); Тетяни Вікторівни Мельничук, вчителя початкових класів (Угринівський ЗЗСО, Городищенська ОТГ); Оксани Василівни Куяви, педагога-організатора (Хотешівська ЗОШ Камінь-Каширського району); Лілії Ярославівни Боровської, вихователя-класного керівника Волинського наукового ліцею-інтернату Волинської обласної ради.
Педагоги області утвердились у думці, що процес виховання є наскрізним, повністю охоплює усі моменти функціонування школи як інституції, формує цінності, дає змогу добре засвоїти новий зміст і набути компетентності для життя. Слухачі курсів висловили слова подяки керівництву інституту, організаторам, викладачам кафедр, методистам за змістовні онлайн-заняття, наповнені презентаціями та цінною інформацією; за надану можливість брати участь у V Всеукраїнських педагогічних читаннях «Освіта та виховання в родині Косачів», приурочених до 150-річчя Андроника Лазарчука, відомого українського художника і педагога-організатора художньої освіти на Волині і в Україні та 150-річчя від дня народження Лесі Українки.
Педагогічні працівники отримали на електронні носії бібліографічні аналітико-реферативні посібники, зокрема: — Виховання особистості на основі цінностей: метод.-бібліогр. дайджест / Волин. обл. б-ка для юнацтва, Волин. ін-т післядиплом. пед. освіти; [уклад.: Н. А. Ількевич, І. В. Никитюк; передмова І. В. Никитюк]. Луцьк: [б. в.], 2020. 32 с. (Інформаційний простір освіти). URL: http://vollibr.org.ua/index.php/parks-home?layout=edit&id=799 (дата звернення: 24.06.2020); — Проєктування виховної системи в умовах Нової української школи: метод.-бібліогр. дайджест / Волин. обл. б-ка для юнацтва, Волин. ін-т післядиплом. пед. освіти; [уклад.: Н. А. Ількевич, І. В. Никитюк]. Луцьк: [б. в.], 2019. 42 с. (Інформаційний простір освіти). URL: http://vollibr.org.ua/index.php/parks-home?layout=edit&id=799 (дата звернення: 24.06.2020).
І. В. Никитюк, завідувач відділу виховної роботи
|