Сьогодні:

Вхід для методистів ВІППО 

Останні новини:

Новини ВІППО » На головну

А все починалося з олімпіади!

Лис 20
10
Переглянути фото події

Олімпіада з навчального предмету - це особлива подія в житті школяра, випробування, яке не тільки тестує знання учнів, а й гартує їхню волю, самостійність, самовираження. Участь та результат у такому інтелектуальному змаганні - це синергія знань, практичних навичок, креативності, наполегливості, цілеспрямованості, завзятості, терплячості, самодисципліни, віри в себе. Олімпіада - це довготривала підготовка за декілька місяців (а то років) до її початку, вивчення матеріалу та постійне його ускладнення, визначення пріоритетів, навички тайм-менеджменту,  рефлексія. А ще - це відповідальність, адже потрібно «викластись» на всі 100 %, і гідно презентувати свій заклад, регіон, державу. Успішно здолала цей шлях юна волинянка-олімпіадниця Софія Золотопупова.

 

Ще так недавно спільнота Луцька вітала Софію з перемогою у Міжнародній учнівській олімпіаді з екології «The Golden Climate Olympiad», яка відбувалася у Кенії. Школярка Луцької гімназії № 21 повернулася додому із золотою медаллю, блискуче захистивши честь держави та проєкт "Ценотичні зв’язки трематод і молюсків у водоймах Волинської області".

«Чому?» та «Як?», «Що знаю, і що хочу дізнатися?» - ставила собі запитання та знаходила на них відповіді Софія, досліджуючи молюски волинських водойм.

Крім імені переможниці варто розуміти, що ціною успіху є праця наставників: Галини Ягенської та Катерини Сухомлін, педагогів-наставників, ентузіастів, які докладають максимальних зусиль у становлення юних обдарувань як самодостатніх, конкурентноспроможних успішних особистостей.

«Ми дуже хочемо щоб учителів сприймали не тільки як тих, хто хоче завантажити дітей роботою, а тих, хто реально хоче їх розвинути; взяти за руку, привести до успіху і дійсно, надихнути», - так вважає та цим керується у педагогічній діяльності вчитель біології комунального закладу «Луцька гімназія № 21 імені Михайла Кравчука», кандидат педагогічних наук Галина Ягенська.

 

Цьогоріч Указом Президента України Галині Василівні Ягенській присвоєно почесне звання «Народний вчитель України». У стінах головної адмінбудівлі Волині 30 вересня 2020 року відбулися урочистості з нагоди Дня працівника освіти, на яких Галині Василівні вручено визначну нагороду.

Перемога в міжнародній олімпіаді неможлива без професійного наставництва науковців, фахівців найвищого рівня. І у Катерини Борисівни Сухомлін є досвід плекання олімпіадників-переможців світового масштабу. Українська вчена у галузі зоології, ентомолог, фахівець з викопних мошок (Simuliidae), доктор біологічних наук, професор, завідувач кафедри зоології біологічного факультету Волинського національного університету імені Лесі Українки Катерина Борисівна у тандемі з Галиною Василівною уже вкотре заявили на цілий світ, що в Україні є генерація прогресивних обдарованих юних науковців - тріумф Софії Золотопупової цьому підтвердження.

 

Приємно, що відповідно до наказу Міністерства освіти і науки України від 2 листопада 2020 року № 1356 «Про продовження строку виплати стипендій Президента України призерам міжнародних учнівських олімпіад з навчальних предметів 2019 року за особливі успіхи у навчанні» Софію визначено стипендіаткою Президента України з 1 вересня 2020 по 1 вересня 2021 року. Радіємо цій події та бажаємо Софії нових звершень, успіхів та здійснення мрій, а наставникам - натхнення та життєдайної енергії у величній справі «сіячів світлого, мудрого, вічного» з розвитку обдарованості юних інтелектуалів.

Резюмуючи, початком усьому -  участь у просто олімпіаді...

 

Анжела Миколайчук,

методист Волинського інституту

післядипломної педагогічної освіти

(по роботі з обдарованою учнівською молоддю)

 

Нагору