 18‒19 лютого 2021 року тридцять педагогів Нововолинської спеціальної школи та інших ЗЗСО були учасниками семінару-тренінгу «Психологічне благополуччя всіх учасників інклюзивного навчання», який провели старший викладач кафедри педагогіки та психології Волинського інституту післядипломної педагогічної освіти, науковий керівник дослідно-експериментальної роботи закладу Турчина Лариса Іванівна та методист відділу практичної психології та соціальної роботи Казмірчук Наталія Миколаївна.
Вчителі ознайомилися з різними підходами щодо сутності феномену благополуччя, його видами та критеріями, умовами забезпечення благополуччя дітей з порушеннями розвитку. Лариса Іванівна розкрила та уточнила поняття такого соціального явища як гандикапність. Наталія Миколаївна зосередила увагу педагогів на питанні формування освітнього середовища, вільного від булінгу.
У практичній частині семінару-тренінгу педагоги створювали інформаційний буклет про навчання дітей з тяжкими порушеннями мовлення, дітей з порушеннями інтелектуального розвитку, добирали інформацію про аутизм на сайт, готували порадник для керівника ЗЗСО, де навчатиметься дитина з порушенням опорно-рухового апарату. Педагоги працювали над визначенням сильних та слабких сторін різних типів закладів освіти: спеціальних, інклюзивного навчання, навчально-реабілітаційних центрів.
Особливу увагу приділили запобіганню емоційного вигорання і професійних деформацій у дефектологів. Педагоги оволоділи стратегіями, технологіями і техніками сприяння психологічного благополуччя усіх, хто причетний до інклюзивного навчання.
|