Сьогодні:

Вхід для методистів ВІППО 

Останні новини:

Новини ВІППО » На головну

Вшанування ювілею Лесі Українки

Лют 21
26
Переглянути фото події

Протягом тижня з 22 лютого по 26 лютого проходили курсову перепідготовку у режимі он-лайн вчителі французької мови. Ці дні видалися особливими, урочистими у зв’язку з 150-річчям Лесі Українки.

 

Учителі французької мови, які були присутні на курсах, організовують виховні та відкриті заходи для вшанування поетеси, адже вони є також  класними керівниками у своїх закладах освіти, а дехто відповідно до фахової підготовки веде уроки зарубіжної літератури. Тому на завершення курсової підготовки педагоги влаштували поетичні читання поезій Лесі Українки французькою мовою.

 

Загальновідомо, що Лариса Косач добре знала французьку мову, читала і перекладала з французької твори Віктора Гюго та Жорж Санд і, перебуваючи на лікуванні у Єгипті, давала приватні уроки французької мови, щоб заробити на життя. Отже, можна вважати її нашою колегою. А ще відома її невелика поема у прозі під назвою «Голос однієї російської ув’язненої», присвячена поетам і артистам, що мали честь привітати імператорське російське подружжя у Версалі, написана французькою та українською мовами. Поетеса, публіцист сміливо висловила свою позицію щодо офіційного прийому на честь російського царя Миколи ІІ під час його відвідування Франції у 1896 році.

 

Творчі вчителі натхненно декламували «Слово, чому ти не твердая криця», «Contra spem spero», «Досвітні вогні», «Надія», «Хотіла б я піснею стати», «Як дитиною, бувало», «Калина», «Коли втомлюся я життям щоденним», «Сім струн», «Забута тінь» у перекладі Анрі Абріля. Знайома зі шкільних років поезія Лесі Українки зазвучала по-новому, мелодійно і вишукано, вражаючи невмирущим талантом і мужністю відомої землячки.

 

Ірина Ураєва,

методист відділу гуманітарних дисциплін 

 

Нагору