Сьогодні:

Вхід для методистів ВІППО 

Останні новини:

Новини ВІППО » На головну

Регіональний компонент курсу «Культура добросусідства» в Новій українській школі

Жов 21
23

Курс «Культура добросусідства» упроваджується у школах України уже декілька років. Курс сприяє реалізації Концепції «Нова українська школа» та Державних стандартів початкової освіти та базової школи. Він спрямований на формування та розвиток соціальної, громадянської та міжкультурної компетентності дітей і дорослих, а також соціальної інклюзії вразливих груп населення. «Культура добросусідства» є єдиним наскрізним курсом у системі формальної освіти України і охоплює дошкільну, загальну середню освіту, професійно-технічну і вищу освіту, а також освіту дорослих.

 

Зміст курсу є інтегрованим. Це дає змогу здобувачеві/здобувачці освіти побачити явища навколишнього життя в їхньому взаємозв’язку і взаємовпливі, а пріоритетність виконання виховних і розвивальних завдань через активну практичну діяльність сприятиме формуванню певних навичок і моделей поведінки, насамперед спрямованих на розвиток особистості, її соціальної компетентності, прищеплення громадянської відповідальності й поваги до різноманітності.

Пропонуємо педагогам області наш регіональний компонент - частину другу робочого зошита для дітей і матеріали для батьків і педагогів «Місце, де ми живемо. Волинь».

Робочий зошит для дітей і матеріали для батьків і педагогів створено відповідно до програми курсу «Культура добросусідства», яка була схвалена до використання в освітніх закладах України (лист ДНУ «Інститут модернізації змісту освіти» Міністерства освіти і науки України № 22.1/12-Г-366 від 15.06.2018 р.), і надруковано для впровадження в ЗЗCО Волинської області.

 

Авторський колектив: Араджионі Маргарита Анатоліївна, кандидат історичних наук, провідна наукова співробітниця Інституту сходознавства ім. А. Ю. Кримського НАН України, НГО «Інформаційно-дослідний центр
"Інтеграція і розвиток"» (м. Київ); Муляр Оксана Петрівна, кандидат педагогічних наук, завідувачка кафедри теорії та методики шкільних предметів Волинського ІППО, Грицюк Тетяна Ростиславівна, вчителька початкових класів ЗЗСО I-III ст. № 1 м. Рожище; Максимчук Оксана Адамівна, вчителька початкових класів ЗЗСО I-III ст. с. Журавичі Луцького району.

 

Посібник створено відповідно до програми «Місце, де ми живемо» спеціального курсу «Культура добросусідства». Він призначений для ознайомлення школярів і їхніх батьків із рідним краєм, ментальними, мовними, релігійними, етнокультурними особливостями людей, які мешкають на Волині, для проведення системної виховної роботи, розвитку громадянської освіти, формування соціальних компетентностей, навичок конструктивної комунікації й успішної взаємодії у колективі. Зошит може бути використаний також як методичний посібник і хрестоматія для організації роботи учнів на уроці, під час ранкових зустрічей і годин спілкування.

Навчальний посібник схвалений для використання у загальноосвітніх навчальних закладах України (лист ДНУ «Інститут модернізації змісту освіти» Міністерства освіти і науки України № 22.1/12-Г-336 від 07.06.2019 р.).

Ознайомитися з посібником можна за посиланням:

https://drive.google.com/file/d/1kqh9GJDKqGC3A5OnpI0P95FIPaj6E4Jk/view

 

Оксана Муляр, кандидат педагогічних наук,

завідувачка кафедри теорії та методики

викладання шкільних предметів Волинського ІППО

 

Нагору