Сьогодні:

Вхід для методистів ВІППО 

Останні новини:

Новини ВІППО » На головну

До 410-ї річниці надання місту Локачі Маґдебурзького права

Жов 21
18

Існує думка, що школа завжди схожа на свого директора, бо від його професіоналізму, готовності до змін, творчого підходу до справи залежить доля не лише навчального закладу, але й освітніх реформ у цілому.

 

Серед освітян Волині давно відомо, що креативності ОЗЗСО «Локачинський ліцей» не бракує. Заклад, який очолює Оксана Сахарчук, під час кожної зустрічі приємно дивує новизною та інноваційним підходом до навчання і виховання школярів. А цій локачинській традиції новизни та еволюції уже чимало років..., традиції, котру можна вести з 1611 року, коли місту Локачі надано Маґдебурзьке право.

 

А саме: 3 листопада 1611 року у Варшаві видано «Привілей на право Маґдебурзьке Локачам», як зазначалося - місту дідичному. Цей документ разом із локаційними документами творив фундамент, на якому здійснювалося міське самоврядування. Подія - надзвичайно актуальна для сьогодення України, досвід - необхідний для вивчення нинішніми не лише учнями чи студентами, але й урядовцями та політиками. У зв’язку з цим 13 жовтня в ОЗЗСО «Локачинський ліцей» відбулася наукова конференція «Маґдебурзьке право в історії рідного краю».


З доповідями про роль Маґдебурзького права на розвиток місцевого самоврядування, ремесел та торгівлі Локач, а також про значення історичної науки, краєзнавства виступили Богдан Бернадський, доктор історичних наук, доцент ННІ КНУ імені Тараса Шевченка, та Мар’яна Миць, кандидат історичних наук, старший викладач ВІППО. Цікаво було послухати наукове дослідження учениці 10-А класу Дудік Вікторії (учитель Боць Алла) про вплив Люблінської унії на поширення Маґдебурзького права містами України.

 

Продовжили конференцію екскурсією краєзнавчим музеєм ліцею.

Ну, а під кінець нашої зустрічі - крафтовий ярмарок. Ярмарок, котрий відбувся на подвір’ї школи, зібрав кращих локачинських крафтовиків. Отримала багато позитивних емоцій від діток, котрі презентували як свої вироби, так і спільний з батьками чи родичами продукт, співали, декларували і посміхалися один одному.

Дякую директору Локачинського ліцею Оксані Ярославівні Сахарчук за запрошення й організацію дійства, котре безперечно стане чудовою традицією чи то продовженням славних історичних традицій міста Локачі.

 

Маряна Миць

 

 

Нагору