Сьогодні:

Вхід для методистів ВІППО 

Останні новини:

Новини ВІППО » На головну

Семінар-практикум шкільних бібліотекарів «Віртуальна книжкова виставка – багатокомпонентна форма популяризації інформаційних ресурсів шкільної бібліотеки»

Жов 21
27

Відповідно до плану роботи Волинського інституту післядипломної педагогічної освіти 27 жовтня 2021 року на базі Волинської обласної бібліотеки для юнацтва відбувся семінар-практикум шкільних бібліотекарів закладів загальної середньої освіти з теми «Віртуальна книжкова виставка - багатокомпонентна форма популяризації інформаційних ресурсів шкільної бібліотеки». Семінар проведено в онлайн-формі навчання на платформі Google Meet.

 

Вступне слово до учасників семінару промовила Єфремова Алла Сизонтівна, директор Волинської обласної бібліотеки для юнацтва, яка побажала скористатися інформаційним потенціалом книгозбірні в реалізації творчих задумів, утвердженні позитивного іміджу установ.

Корчинська Зоя Геннадіївна, завідувач науково-методичного відділу ВОБЮ, розповіла про вимоги і правила виставкової діяльності. Наголосила, що провідне місце у структурі бібліотечно-інфрмаційної діяльності займає виставкова робота. Саме книжкова виставка є засобом розкриття інформаційних ресурсів бібліотеки.

Новосад Віта Леонідівна, провідний бібліограф-реєстратор ВОБЮ, продемонструвала учасникам семінару формати віртуальних виставок, програми для їх створення та популяризації.

 

Тимощук Руслана Петрівна, завідувач сектору реєстрації та обліку користувачів інформаційно-бібліографічного відділу ВОБЮ, зупинилась на інформаційних складових віртуальних виставок.

Учасникам семінару запрезентовано та надіслано на електронні адреси методико-бібліографічний дайджест «Віртуальна книжкова виставка - багатокомпонентна форма популяризації інформаційних ресурсів шкільної бібліотеки», який підготувала співукладач програми семінару-практикуму, завідувач інформаційно-бібліографічного відділу ВОБЮ Ількевич Надія Аркадіївна. Посібник розкриває у текстовому та бібліографічному форматах основи підготовки та організації віртуальних (електронних) бібліотечних виставок. У додатках представлено посилання на онлайн-презентації, вебінари та майстер-класи.

 

Організатор та модератор семінару ‒ методист відділу виховної роботи ВІППО Романюк Наталія Сергіївна окреслила важливість врахування педагогічних потреб закладу освіти при формуванні тематики і змісту віртуальних виставок. Наголосила, що пріоритетним напрямом роботи шкільної бібліотеки є педагогіка партнерства, співпраця з вчителями різних предметів, класними керівниками, педагогами-організаторами, практичними психологами.

 

Підсумовуючи семінар-практикум, зазначила, що використання такої дистантної форми обслуговування як віртуальна виставка в бібліотечній діяльності дає змогу вирішити важливі завдання відповідно до запитів сучасного суспільства. Зокрема істотно вдосконалити якість інформаційного обслуговування користувачів, ширше розкрити інформаційні ресурси бібліотек, надати доступ до наявного у їх фондах великого ресурсу культурних, духовно-ціннісних надбань попередніх поколінь українського народу.

За результатами навчання учасники отримали сертифікати про підвищення кваліфікації.

 

Н. С. Романюк,

методист відділу виховної роботи

 

Нагору