Сьогодні:

Вхід для методистів ВІППО 

Останні новини:

Новини ВІППО » На головну

Семінари-практикуми вчителів мистецтва закладів загальної середньої освіти

Лют 22
01
Переглянути фото події

Відповідно до плану роботи ВІППО на 2022 рік та на запит Володимир-Волинського Центру професійного розвитку педагогічних працівників у січні проведено семінари-практикуми вчителів мистецтва закладів загальної середньої освіти з теми «Використання сучасних інформаційно-комп’ютерних технологій для реалізації компетентнісного підходу в мистецькій освіті».


Модератор заходу - Червінська Наталія Леонтіївна, методист відділу виховної роботи ВІППО, наголосила, що стрімкий розвиток інформаційно-комунікаційних технологій відкриває нові можливості для вдосконалення освітнього процесу. ІКТ активно застосовуються для передачі інформації і забезпечення взаємодії педагога та учня в сучасних системах освіти. Сучасний вчитель повинен не лише володіти знаннями в цій сфері, а водночас бути фахівцем щодо їх застосування у своїй професійній діяльності. Викладання предметів освітньої галузі «Мистецтво» потребує використання ІКТ, які дозволять інтегрувати різні види мистецтва, досягати високого рівня візуалізації, впливати на емоційну сферу слухачів.

 

Грицина Оксана Миколаївна, учитель Мервинського ліцею Берестечківської м/р, висвітлила питання особливостей створення навчальних презентацій у Веб-додатках з інтерактивним контентом. Звернула увагу на  «Google Презентації» (інструмент для створення презентацій, редагування і роботи над ними як одному, так і разом з колегами (учнями), де б вони не перебували); «Sway-презентації» (інструмент для створення адаптивних презентацій, схожих на сучасні веб-сайти з динамічним наповненням та різноманітними ефектами). Оксана Миколаївна наголосила, що презентаціями можна ділитися в інтернеті, вони мають однаково привабливий вигляд при відображенні на екранах з різною роздільною здатністю, пропорції презентації та розмір шрифту підлаштовуються під розмір вікна браузера.

 

«Хмарність» і мобільність - нові основні критерії розробок Microsoft Sway. Ці функції особливо цінні під час дистанційного навчання. Учасники семінару дізнались: як створити презентацію Sway, оформити заголовок презентації, додати картки з текстом та зображеннями, використати різні типи групування карток, додати власний аудіозапис; безкоштовний хмарний сервіс Sway має розширені налаштування оформлення, в яких можна змінити базовий колір, гарнітуру і розмір шрифту, інтенсивність анімації; режим спеціальних можливостей. Sway можуть використовуватися для: створення електронного посібника для дистанційного навчання; мультимедійного супроводу уроку; створення портфоліо вчителя; презентації учнівських проєктів.

 

Вальчишин Олена Олегівна, вчитель Рожищенського ліцею № 4, приділила увагу практичному використанню навчальних відеороликів «Audacity» (вільний багатоплатформенний редактор звукових файлів, орієнтований на роботу з декількома доріжками), який дозволяє виконувати такі функції, як редагування звукових файлів (Ogg Vorbis, FLAC, MP3 і WAV), запис, оцифрування звуку, зміна параметрів звукового файлу, накладення треків і застосування ефектів. Олена Олегівна підкреслила, що використання «Avidemux», вільного програмного забезпечення з відкритим сирцевим кодом, надає можливість для швидкого і нескладного редагування відеофайлів. Програма «ApowerREC» може записувати що завгодно на екрані, включаючи діяльність на робочому столі, відео в прямому ефірі, веб-зустрічі тощо.

 

Учасники семінару-практикуму мали можливість ознайомитися з методичною роботою Прокопів Наталії Анатоліївни, учителя ліцею № 1 м. Ковеля. Наталія Анатоліївна зазначила, що на платформі Google Classroom розміщено віртуальні класи ліцею, онлайн-розклад уроків, у якому зазначено синхронні та асинхронні заняття. Там розміщено і різні типи завдань з мистецтва з використанням сайтів «Classtime», «Youtube», «Pinterect», «Learningapps». Сучасні педагоги і учні можуть використовувати сканери QR-кодів для пошуку інформації та завдань, а за допомогою віртуальних екскурсій відвідають провідні музеї світу та створять там міні-квести, які мотивуватимуть учнів шукати та вивчати шедеври мистецтва. Наталія Анатоліївна ознайомила колег з СЕЕН аудіопрактикою «Вдумливе дихання».

 

Н. Червінська,

методист відділу виховної роботи ВІППО 

 

Нагору