 У рамках проведення ХХVІІ обласної виставки дидактичних і методичних матеріалів «Творчі сходинки педагогів Волині» 13 травня відбувся онлайн-воркшоп у номінаціях «Біологія» й «Екологія».
З вітальним словом до учасників звернулася Валентина Вітюк, заступник директора з науково-методичної та навчальної діяльності. Вона обґрунтувала доцільність проведення воркшопу та виставки загалом, зосередила увагу на особливостях освітянської роботи в нових реаліях, налаштувала учителів на активне впровадження освітніх інновацій у власну педагогічну практику.
Свитка Наталія, методист відділу новацій та передових педагогічних технологій, розповіла про особливості цьогорічної виставки «Творчі сходинки педагогів Волині», роз’яснила учасникам вимоги до представлених на виставку дидактичних і методичних матеріалів, окреслила перспективи роботи у наступні роки.
Голова журі Галина Ягенська, доцент кафедри ТМВШП, члени журі ‒ Людмила Новачук, заступник директора Замшанівськго ліцею, Тамара Новік, учитель біології Старовижівського ліцею, пояснили підходи до оцінювання робіт, проаналізували різноманітність поданих матеріалів, наголосили на оновленні актуальності дидактичних і методичних матеріалів у сучасних умовах. Члени журі із захопленням характеризували креативні доробки волинських учителів.
Переможці конкурсу презентували свої роботи усім учасникам воркшопу. Зокрема, Людмила Іващук, вчитель Мервинського ліцею, розповіла про шлях створення «Інтерактивної скарбнички до уроків біології у 6 класі». Тетяна Крук (Бужанський ліцей) продемонструвала як можна використовувати створене нею дидактичне забезпечення уроку біології у 7 класі. Олена Багно (Луцький НВК № 9) та Інна Козюк (Луцька ЗОШ № 7) провели майстер-клас з гейміфікації уроку біології. Мирослава Гендес (Бахівська ЗОШ) презентувала доробку «Продуктивний урок біології у форматі очного, дистанційного та змішаного навчання». Іванна Кукла провела учасників екологічною стежкою околицями села Гораймівка, показала можливості застосування комп’ютерних технологій у такій роботі. Тетяна Горбачук, Віта Мелех, Яніна Панасевич (Торчинська ТГ) поділилися створення «Пластилінової лабораторії» та використанням техніки створення пластилінових 3D-моделей для розвитку дослідницьких умінь учнів.
Про власні дидактичні і методичні доробки розповіли Людмила Ковальчук, Леся П’ятенко, Оксана Терешкович, Вікторія Віннічук, Світлана Зубик, Наталія Душко, Ольга Приймак, Валентина Безека, Любов Гудько.
Це була плідна зустріч, під час якої кожен учасник і учасниця мали можливість ознайомитися з цікавими напрацюваннями колег, котрі надихнули на подальшу творчу роботу, окреслили нові можливості у створенні ефективного методичного та дидактичного інструментарію для роботи в умовах Нової української школи.
Галина Ягенська, доцент кафедри
теорії та методики викладання шкільних предметів
|