Сьогодні:

Вхід для методистів ВІППО 

Останні новини:

Новини ВІППО » На головну

Тримаймо освітянський фронт разом!

Сер 22
30
Переглянути фото події

30 серпня 2022 року відділом гуманітарних дисциплін Волинського інституту післядипломної педагогічної освіти в онлайн-режимі проведено методичний хаб «Професійний розвиток педагогів в умовах реформування освітньої галузі».

 

Глобалізація, європеїзація, інформатизація, інноваційність, відкритість суспільства та інші сучасні соціальні виклики посилюють вимоги до змісту та якості освіти. Із початком повномасштабного вторгнення росії на територію України особливого загострення набула проблема ефективної організації освітнього процесу.

 

Сьогодні освіта спрямована не тільки на засвоєння учнями різноманітних знань і вмінь, а й на підготовку до життя. Школа вчить розв’язувати проблеми та оволодівати якостями, які допомагатимуть учням/ученицям успішно здійснювати свою діяльність у різних життєвих ситуаціях. Зміст навчання в сучасній українській школі базується на компетентнісному, особистісно зорієнтованому й діяльнісному підходах до освітнього процесу. Ці та інші питання обговорювалися на онлайн-зустрічі.

 

Із основними векторами розвитку гуманітарної освіти у 2022/2023 навчальному році присутніх ознайомили завідувач Олевська І. І. та методисти відділу.

Ірина Ігорівна висвітлила питання важливості предметів, інтегрованих курсів громадянської та історичної освіти, оновлених навчальних програмах з історії, правознавства та громадянської освіти на 2022/2023 роки, адже перегляд та оновлення змісту - це відповідь на виклики, які виникли у зв’язку з повномасштабною збройною агресією російської федерації проти України.

Сова Ольга Олександрівна, методист української мови і літератури, акцентувала увагу на актуальних питаннях навчання предметів у новому році, роз’яснила особливості програм, посібників, використання електронних версій підручників та оцінюванні предметів для 5 класів Нової української школи й для 6-9 та 10-11 класів, націлила на застосування цифрових та мультимедійних технологій для дистанційного навчання.

 

Степанюк Світлана Олександрівна, методист зарубіжної літератури, наголосила на тому, що з початком повномасштабної агресії росії все, що пов’язане з цією країною, викликає біль і страждання в українських дітей. Це змусило науковців, педагогів унести зміни в шкільні програми з зарубіжної літератури 6-11 класів: з обов’язкового текстуального вивчення вилучено твори російських та білоруських письменників. 

 

Ураєва Ірина Григорівна говорила про виклики та оптимізацію процесів навчання французької, німецької та іспанської мов у новому навчальному році, створення комфортного освітнього середовища, організацію та проведення ресурсних зустрічей і профспільнот учителів іноземних мов.

Світлана Анатоліївна Бацмай приділила увагу створенню безпечного освітнього середовища як для учнів, так і для вчителів, засобам та ресурсам для цього, зосередилася на розробці навчальних програм на основі модельних, організації освітнього процесу та оцінюванні навчальних досягнень здобувачів освіти з іноземних мов, говорила про нові підходи до тематичного планування з англійської мови, а також проаналізувала підготовку вчителів англійської мови до роботи у 5 класі впродовж 2020-2022 років на ОТС платформі Британської Ради, озвучила пропозиції щодо підвищення кваліфікації у 2023 році.

 

Присутні тішилися можливістю спілкуватися й обмінюватися думками з багатьох нагальних освітніх проблем у цей нелегкий для рідної країни час.

Отож рухаймося до реалізації головної мети освіти України: «усебічний розвиток людини як особистості та найвищої цінності суспільства, її талантів, інтелектуальних, творчих і фізичних здібностей, формування цінностей і необхідних для успішної самореалізації компетентностей». Тримаймо освітянський фронт! Усе буде Україна! Перемоги!

 

 Ольга Сова, методист ВІППО 

 

Нагору