Сьогодні:

Вхід для методистів ВІППО 

Останні новини:

Новини ВІППО » На головну

Семінар-практикум вчителів образотворчого мистецтва

Лис 22
07
Переглянути фото події

Довго сам учись,

якщо хочеш навчати інших.

Григорій Сковорода,

український філософ і поет

 

Відповідно до плану роботи ВІППО 25-26 жовтня 2022 року відбувся семінар-практикум вчителів образотворчого мистецтва закладів загальної середньої освіти з теми «Техніки образотворчого мистецтва як засіб розвитку естетичного світосприйняття учнів». Захід проведено в онлайн-режимі на платформі Google Meet.

 

Модератор заходу - Червінська Наталія Леонтіївна, методист відділу освітньої та інноваційної діяльності ВІППО, наголосила, що світові тенденції глобалізації значною мірою впливають на педагогічне осмислення проблеми становлення світосприйняття особистості. Вивчення мистецтва у закладах загальної середньої освіти спрямовано на цілісний розвиток особистості учня у процесі освоєння мистецьких надбань людства, прилучення до скарбів художньої культури України та різних народів світу, що дає можливість відкрити учням широкий світ крізь призму творів різних видів мистецтва. Підлітковий вік є критичним у розвитку естетичного світосприйняття: саме в цьому віці починається формування світогляду особистості. Унікальність образотворчого мистецтва дає можливість педагогу створювати умови для творчої самореалізації учнів.

 

Практична частина заходу представлена цікавими та змістовними майстер-класами Семенюк Алли Степанівни, вчителя Луцького ліцею № 4 ім. Модеста Левицького, Яреми Оксани Юріївни, вчителя Рожищенського ліцею № 2, Штик Нелі Василівни, вчителя Млинівської гімназії Ратнівської селищної ради, Бебес Марії Федорівни, вчителя Заліського ліцею Заболоттівської селищної ради, Мельничук Галини Анатоліївни, вчителя Нововолинського ліцею № 3, Ричко Вікторії Костянтинівни, викладача Луцького педагогічного коледжу. Особливу увагу приділено вивченню декоративно-прикладного мистецтва, унікального виду народної творчості у вирішенні завдань як художнього,так і духовного становлення учнів.

 

На майстер-класах вчителі створювали ляльку-мотанку «Дзвінка», рушник-витинанку, опанували основні прийоми малювання декоративних розписів: Самчиківського та Петриківського. Також учасники семінару ознайомилися із цікавими техніками малювання: «пуантилізм», «зентангл», пластиліновий живопис, малювання на опалому листі.

Педагоги наголосили, що у процесі вивчення технік образотворчого мистецтва створюються сприятливі умови для виховання в учнів емоційно-ціннісного ставлення до мистецтва та дійсності, розвиток художніх інтересів та естетичних потреб, емоційного інтелекту.

Підсумовуючи роботу заходу, педагоги відмітили практичну спрямованість семінару, насиченість інноваційними технологіями та відзначили, що кожен учасник збагатив власний досвід новими ідеями.

 

Наталія Червінська,

методист відділу освітньої та інноваційної діяльності ВІППО

 

Нагору