 6 та 7 грудня 2022 року Волинським інститутом післядипломної педагогічної освіти в дистанційному форматі проведено обласний етап ХХІІІ Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика.
Конкурс носить ім’я славного українця Петра Яцика, який, живучи далеко за межами України, у Канаді, залишався одним із палких патріотів рідної землі. Він меценат, що підтримував численні українознавчі проєкти, був спонсором Енциклопедії українознавства, Центру досліджень історії України, перекладу англійською мовою «Історії України-Руси» Михайла Грушевського. Сума його пожертв на українські інституції в західному світі перевищує 16 мільйонів доларів. А конкурсу з української мови надано його ім’я. Сьогодні конкурс імені Петра Яцика є найбільш масовим! За останні роки кількість учасників сягала 5 мільйонів осіб із понад 20 країн світу. Конкурс має на меті піднесення престижу української мови, виховання поваги до культури й традицій українського народу. Питання впливу української мови в суспільстві було й залишається актуальним і зараз, у час війни, яка розставила всі акценти: хто свій, а хто — чужий, проростила надійний ґрунт святої любові до батьківщини, мови, культури, історії, мистецтва. В учасників конкурсу була можливість продемонструвати свої знання з української мови.
Обласний етап конкурсу проводився у форматі онлайн. Для його проведення використано дві платформи: Classroom (для завдань і робіт учнів/студентів) та Meet (для відеозв’язку й контролю за дотриманням академічної доброчесності). У конкурсі взяли участь 93 учні 3-11 класів закладів загальної середньої освіти, 7 учнів закладів професійно-технічної освіти та 21 студент фахової передвищої та вищої освіти Волинської області. У режимі онлайн учасники працювали над завданнями, що повинні розкрити творчі обдарування юних шанувальників української мови. Вони створювали есе, теми яких пов’язані з сьогоденням, із мовою та її можливостями, із творчістю Григорія Сковороди, славний ювілей якого відзначає Україна. Учасники вправлялися в ортографічній майстерності, виявляли знання з різних розділів науки про мову: лексикології, фразеології, синтаксису й пунктуації тощо. Члени журі перевіряли роботи в незвичний спосіб: з фото, прикріплених учасниками до Classroom. Сьогодні всі роботи перевірено, протоколи оформлено, розміщено у Classroom та на сайті ВІППО в рубриці «Олімпіади й конкурси». Переможці, що посіли І та ІІ місця, братимуть участь у фінальному етапі конкурсу в лютому-березні 2023 року.
Бажаємо всім лише гарних новин, міцного здоров’я, творчого натхнення й успіхів! Перемоги нам і миру!
Ольга Сова, методист ВІППО
|