 Під час воєнного стану навички безпеки є надзвичайно важливою складовою повсякденного життя громадян. Адже вони дають змогу вберегти себе і навколишніх від травмувань чи навіть смерті.
У Волинському ІППО відкрито «Клас безпеки». До облаштування та наповнення класу долучилися Державна служба України з надзвичайних ситуацій, Головне управління Національної поліції України в області, Волинська обласна рада, Управління освіти і науки Волинської ОДА та колектив ВІППО. Клас поділено на тематичні зони: «Сповіщення та евакуація», «Засоби індивідуального захисту», «Домедична допомога», «Пожежа», «Вибухонебезпечні предмети», «Дії в разі хімічного забруднення», «Дії в разі радіаційного забруднення».
Участь у відкритті «Класу безпеки» взяв перший заступник голови Волинської обласної ради Юрій Поліщук. Він наголосив, що сьогодні основи безпеки життєдіяльності — це одна із найважливіших ланок, бо нам треба бути готовими до будь-яких подій. Такий клас повинен бути у кожному закладі освіти, принаймні куточки безпеки, а курси мають пройти усі педагогічні працівники та учні шкіл.
Заступник начальника Управління освіти і науки Волинської ОДА Тетяна Соломіна, яка курує цей проєкт, розповіла, що у наступному році в громадах планується створити понад 90 класів безпеки.
«Сьогодні вчительство області гідно тримає освітянський фронт і незважаючи на усі виклики, продовжує освітній процес. В кожному освітньому закладі має бути потужна матеріально-технічна база цивільного захисту, життєдіяльності закладу, а також системно працювати національно-патріотичне виховання. Лише так ми зможемо побороти нові безпекові виклики», — додав директор ВІППО Петро Олешко.
Заступник начальника ГУ ДСНС Костянтин Романчук зазначив, що «Клас безпеки» наповнили методичними й ілюстративними матеріалами та експонатами. Елементарним заходам безпеки необхідно приділяти особливу увагу і мотивувати дітей їх засвоїти, можливо, в ігровій формі або ж за допомогою комп’ютерних ігор чи програм«.
Заступник начальника ГУНП в області Віталій Ковальчук розповів, що до питань безпеки правоохоронці підходять комплексно. Так, у громадах області реалізовують проєкт «Вихователь безпеки» з метою виявлення злочинів та кібератак на інтернет-ресурсах і в соціальних мережах, запроваджують також проєкт «Вихователь кібербезпеки».
Олександр Левицький, викладач предмету «Захист України» КЗВО «Луцький педагогічний коледж» Волинської обласної ради, тренер з курсу «Перший на місці події» МОЗ, розповів про нормативні зміни у викладанні цієї дисципліни, продемонстрував манекени і прилади для навчання прийомів домедичної допомоги.
Співробітники вибухотехнічної служби ГУНП в області показали різновиди сучасних вибухових пристроїв, розповіли про їх небезпеку та заходи запобігання ураження ними.
Завершився захід практичною демонстрацією роботи спеціального автомобіля оперативно-рятувальної служби, а співробітники кінологічної служби розповіли і показали, як собаки виявляють вибухонебезпечні предмети.
Навички, отримані під час занять у «Класі безпеки», допоможуть у надзвичайних ситуаціях як педагогам, так і дітям.
|