Сьогодні:

Вхід для методистів ВІППО 

Останні новини:

Новини ВІППО » На головну

Семінар-практикум для вчителів-дефектологів

Лют 23
07
Переглянути фото події

Відповідно до плану роботи Інституту 07 лютого 2023 року відбувся семінар-практикум «Аналіз потреб в адаптації, модифікації навчальних програм та допоміжних засобах для навчання дітей з особливими освітніми потребами».

До участі у роботі семінару долучилися вчителі-дефектологи інклюзивно-ресурсних центрів та спеціальних закладів загальної середньої освіти.

Модератор семінару Тамара Мазурик, завідувач ресурсного центру підтримки інклюзивної освіти, акцентувала увагу учасників на використанні висновку ІРЦ для складання індивідуальної програми розвитку дитини.

 

Неоніла Провальна, методист ресурсного центру підтримки інклюзивної освіти, презентувала аналіз результатів анкетування фахівців ІРЦ та напрацювань робочої групи щодо створення ІПР.

Досвідом роботи щодо діагностичного інструментарію вчителя-дефектолога ІРЦ поділився Юрій Туровський, директор Підгайцівського ІРЦ.

Олена Головій, директор Дубівського ІРЦ, продемонструвала способи модифікації програм навчальних предметів залежно від ступеня складності інтелектуальних труднощів дитини.

Інна Патаєва, вчитель-дефектолог Володимир-Волинського ІРЦ, підготувала матеріали з адаптації програм навчальних предметів та навчальних завдань.

Практичний психолог Іваничівського ІРЦ Богдана Смаль розкрила питання щодо модифікації програм навчальних предметів та особливостей оцінювання результатів навчання.

 

Тематику визначення потреб у допоміжних засобах та розумному пристосуванні окреслив Микола Марцих, вчитель-дефектолог Затурцівського ІРЦ.

Руслана Голян, вчитель-дефектолог Новолинської спеціальної школи, поділилася практичними напрацюваннями з використання технології рівневої диференціації у роботі вчителя-дефектолога спеціальної школи.

Радує, що проблеми з електропостачанням не завадили зустрічі, і понад 70 учасників семінару мали змогу здобути новий досвід, поглибити свої компетенції та отримати методичні матеріали для практичного використання у роботі з дітьми з особливими освітніми потребами.

Хай інформативність, актуальність тематики, змістовність семінару мотивують до інновацій, вдосконалення та професіоналізму.

Україна є! МИРУ НАМ УСІМ!   

 

Ресурсний центр підтримки інклюзивної освіти

 

Нагору