Сьогодні:

Вхід для методистів ВІППО 

Останні новини:

Новини ВІППО » На головну

Всеукраїнська учнівська Інтернет-олімпіада з біології 2022/2023 навчального року

Лют 23
17

17 лютого 2023 року на базі Волинського інституту післядипломної педагогічної освіти проведено фінальний етап Всеукраїнської учнівської Інтернет-олімпіади з біології, яка стартувала ще в листопаді 2022 року відкриттям реєстрації учасників.

 

На Інтернет-олімпіаду зареєструвалося 1363 учні, серед них - 336 учнів 11 класу, 396 учнів 10 класу, 631 учень 9 класу. Проте не всі зареєстровані учасники надіслали відповіді на завдання теоретичного та тестового  турів, що тривали впродовж листопада-грудня. Загальна кількість учасників першого (відбіркового) етапу становила 478 учнів з 19 областей та міста Києва.

 

У створенні завдань заочного етапу взяли участь члени журі та відомі біологи, автори завдань всеукраїнських олімпіад - Катерина Сухомлін, Сергій Волгін, Леонід Горобець, Лариса Коцун.

Перевірку робіт теоретичного туру за рекомендаціями авторів завдань здійснювали члени журі - досвідчені вчителі з різних куточків України - Галина Ягенська, Тетяна Середа, Олена Павленко, Валерій Віркун, Борис Подзізей, Людмила Новачук, Тамара Новік. Це була складна, трудомістка і відповідальна робота - перевірити сотні надісланих розв’язків. Отримано чимало цікавих змістовних відповідей, проте траплялися копії робіт або ж учасники надсилали інформацію,  скопійовану з Інтернет-джерел, що опосередковано належала до суті біологічних завдань.

 

За результатами першого етапу до участі у фінальному запрошено 48 учнів, з них 5 не змогли взяти участь.

Другий (фінальний) етап Інтернет-олімпіади відбувся в очній формі з використанням дистанційних технологій та з дотриманням законодавства України в частині забезпечення заходів безпеки, пов’язаних із запровадженням правового режиму воєнного стану в Україні, запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2.

 

Завдання фінального етапу, розроблені в Google Forms, складалися з трьох частин - тестів групи А (з однією правильною відповіддю та на встановлення відповідностей), тестів групи Б (тестів із множинною відповіддю та ускладнених завдань на встановлення відповідностей), біологічних задач (група В). На виконання завдань кожної групи учасникам відводилося 40 хвилин. Між виконанням завдань різних груп були 15-хвилинні перерви.

Після виконання завдань останньої групи всі учасники отримали індивідуальні результати із зазначеними правильними та неправильними відповідями. По завершенню члени журі розпочали розбір завдань, що викликали найбільше запитань, проте повітряна тривога завадила цій роботі. Охочі учасники фіналу долучилися до онлайн-розбору завдань ввечері 18 і 20 лютого.

За результатами виконання завдань визначено переможців олімпіади. Результати розміщено на сайті ВІППО.

 

Дякуємо усім, хто долучився до організації і проведення Всеукраїнської учнівської Інтернет-олімпіади з біології!

 

Галина Ягенська, голова журі олімпіади,

Наталія Свитка, секретар оргкомітету

 

 

Нагору