 20 березня 2026 р. у Волинському ІППО відбувся обласний науково-практичний семінар «Громадянська освіта 360˚: навички для життя», який організовано кафедрою методик навчання та освітніх технологій.
Захід об’єднав педагогів, науковців та практиків, які працюють над розвитком громадянських компетентностей учнів та впровадженням сучасних освітніх підходів в освітньому процесі НУШ.
Під час семінару учасники мали змогу:
- ознайомитися з інноваційними підходами у навчанні громадянської освіти у 6-9 класах;
- обговорити практичні кейси формування активної громадянської позиції;
- обмінятися досвідом використання інтерактивних та цифрових інструментів;
- взяти участь у майстер-класах від переможців конкурсу «Учитель року - 2026» у номінації «Громадянська освіта».
Особливу увагу приділено розгляду важливих питань:
- формуванню життєвих навичок через громадянську освіту;
- інтеграції громадянських компетентностей у різні навчальні предмети;
- розвитку учнівської ініціативи та соціальних проєктів.
Майстер-класи стали особливою практичною частиною семінару, під час якої учасники працювали з інтерактивними інструментами, об’єднувалися в групи за допомогою цифрових сервісів, створювали квести, виконували вправи на залучення уваги та візуалізацію навчального контенту. Особливу увагу приділено використанню сучасних платформ для створення інтерактивних матеріалів, зокрема інтерактивних плакатів, онлайн-дошок і цифрових вправ, які легко інтегрувати в освітній процес.
Дякуємо всім учасникам за активну участь, професійний діалог та натхнення до подальших змін в освіті!
Разом формуємо свідоме та відповідальне суспільство.
|